Sagem MY C3-2
| Specifications | |
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GPRS | Yes |
| EDGE | No |
| Launch | |
| Announced | 1Q, 2005 |
| Status | Discontinued |
| Body | |
| Dimensions | 77 x 41 x 22 mm, 70 cc (3.03 x 1.61 x 0.87 in) |
| Weight | 75 g (2.65 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| Display | |
| Type | CSTN, 65K colors |
| Resolution | 128 x 128 pixels, 6 lines |
| Resolution | - Second external display (96 x 64 pixels) - Downloadable wallpapers |
| Memory | |
| Card slot | No |
| Phonebook | Yes |
| Call records | 20 received, dialed and missed calls |
| Camera | |
| No | |
| Sound | |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| Comms | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| GPS | No |
| Radio | No |
| Features | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS |
| Browser | WAP 1.2 |
| Games | Yes |
| Java | Yes, MIDP 2.0 (MY C3-2j only) |
| Some notable Feat | - Predictive text input - Organizer |
| Battery | |
| Li-Ion 650 mAh battery | |
| Stand-by | Up to 240 h |
| Talk time | Up to 3 h |
No comments:
Post a Comment