Sagem MY G5
| Specifications | |
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GPRS | Yes |
| EDGE | No |
| Launch | |
| Announced | 2002 |
| Status | Discontinued |
| Body | |
| Dimensions | 105 x 46 x 20 mm, 77 cc (4.13 x 1.81 x 0.79 in) |
| Weight | 92 g (3.25 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| Display | |
| Type | CSTN, 256 colors |
| Resolution | 101 x 80 pixels, 8 lines |
| Resolution | - Softkeys - 3D animated icons - 50 icons (17 downloadable) |
| Memory | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 300 |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Call records | - 100 short messages |
| Camera | |
| No | |
| Sound | |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| 3.5mm jack | - New formats: BMP, JPEG, PNG, GIF, Midi, iMelody, Wave |
| Comms | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| GPS | No |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| Features | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS (MY G5m only) |
| Browser | WAP 1.2 |
| Clock | Yes |
| Alarm | Yes |
| Games | Yes |
| Java | Yes |
| Some notable Feat | - Predictive text input - Calculator - Currency converter - Interchangeable front and back covers |
| Battery | |
| Li-Ion battery | |
| Stand-by | 240 h |
| Talk time | 4 h |
No comments:
Post a Comment