Samsung Focus Flash I677
| Specifications | |
|---|---|
| Launch | |
| Announced | 2011, September |
| Status | Available. Released 2011, November |
| Body | |
| Dimensions | 116.1 x 58.7 x 11 mm (4.57 x 2.31 x 0.43 in) |
| Weight | 116.2 g (4.09 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| Display | |
| Type | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
| Size | 3.7 inches (~57.2% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 480 x 800 pixels (~252 ppi pixel density) |
| Multitouch | Yes |
| Memory | |
| Card slot | No |
| Internal | 8 GB, 512 MB RAM |
| Camera | |
| Primary | 5 MP, 2592 х 1944 pixels, autofocus, LED flash |
| Features | Geo-tagging, smile detection |
| Video | 720p |
| Secondary | Yes |
| Sound | |
| Alert types | Vibration; MP3, WAV ringtones |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| Platform | |
| OS | Microsoft Windows Phone 7.5 Mango |
| CPU | 1.4 GHz Scorpion |
| Network | |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G bands | HSDPA 850 / 1900 / 2100 |
| Speed | HSPA 14.4/5.76 Mbps |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Battery | |
| Li-Ion 1500 mAh battery | |
| Stand-by | Up to 250 h |
| Talk time | Up to 6 h 30 min |
| Comms | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | v2.1, A2DP, EDR |
| GPS | Yes, with A-GPS |
| Radio | Stereo FM radio with RDS |
| USB | microUSB v2.0 |
| Features | |
| Sensors | Accelerometer, proximity, compass |
| Messaging | SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM |
| Browser | HTML |
| Java | No |
| Some notable Feat | - Document viewer/editor - MP4/H.264/WMV player - MP3/WAV/WMA/eAAC+ player |
| Misc | |
| Colors | Dark Gray |
| SAR US | 0.35 W/kg (head) 0.93 W/kg (body) |
No comments:
Post a Comment