| Specifications |
|---|
| Launch |
|---|
| Announced | 2011, Q2 |
|---|
| Status | Available. Released 2011, Q2 |
|---|
| Body |
|---|
| Dimensions | 107.5 x 45.4 x 13.4 mm (4.23 x 1.79 x 0.53 in) |
|---|
| Weight | 67.3 g (2.36 oz) |
|---|
| SIM | Mini-SIM |
|---|
| SIM | - Flashlight |
|---|
| Display |
|---|
| Type | CSTN, 65K colors |
|---|
| Size | 1.43 inches (~13.5% screen-to-body ratio) |
|---|
| Resolution | 128 x 128 pixels (~127 ppi pixel density) |
|---|
| Memory |
|---|
| Card slot | No |
|---|
| Phonebook | 1000 entries |
|---|
| Call records | Yes |
|---|
| Camera |
|---|
| | No |
|---|
| Sound |
|---|
| Alert types | Vibration; MP3 ringtones |
|---|
| Loudspeaker | Yes |
|---|
| 3.5mm jack | No |
|---|
| Network |
|---|
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
|---|
| GPRS | No |
|---|
| EDGE | No |
|---|
| Battery |
|---|
| | Li-Ion 800 mAh battery |
|---|
| Stand-by | Up to 615 h |
|---|
| Talk time | Up to 8 h 30 min |
|---|
| Comms |
|---|
| WLAN | No |
|---|
| Bluetooth | No |
|---|
| GPS | No |
|---|
| Radio | FM radio |
|---|
| USB | Yes |
|---|
| Features |
|---|
| Messaging | SMS |
|---|
| Browser | No |
|---|
| Games | Yes |
|---|
| Java | No |
|---|
| Some notable Feat | - Organizer |
|---|
| Misc |
|---|
| Colors | Black, White |
|---|
| SAR EU | 0.79 W/kg (head) 0.41 W/kg (body) |
|---|
No comments:
Post a Comment