Sagem MY C-3s
| Specifications | |
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 |
| GPRS | Class 8 |
| EDGE | No |
| Launch | |
| Announced | 2004, 1Q |
| Status | Discontinued |
| Body | |
| Dimensions | 81 x 52 x 22.5 mm (3.19 x 2.05 x 0.89 in) |
| Weight | 90 g (3.17 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| Display | |
| Type | CSTN, 65K colors |
| Resolution | 128 x 160 pixels, 12 lines |
| Resolution | - Animated screensavers - Color backgrounds |
| Memory | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 250 |
| Call records | 20 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Camera | |
| No | |
| Sound | |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, Hi-Fi ringtones |
| Loudspeaker | No |
| 3.5mm jack | No |
| 3.5mm jack | - Stereo sounds |
| Comms | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| GPS | No |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| Features | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS |
| Browser | WAP 2.0/xHTML |
| Games | 3 |
| Java | No |
| Some notable Feat | - Predictive text input - Organizer |
| Battery | |
| Li-Ion 750 mAh battery | |
| Stand-by | Up to 100 h |
| Talk time | Up to 3 h |
| Misc | |
| Colors | 2 - Silver, Red |
No comments:
Post a Comment