Sagem VS4
| Specifications | |
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 8 |
| EDGE | No |
| Launch | |
| Announced | 2005, June |
| Status | Discontinued |
| Body | |
| Dimensions | 111 x 46.8 x 14.7 mm (4.37 x 1.84 x 0.58 in) |
| Weight | 90 g (3.17 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| Display | |
| Type | CSTN, 65K colors |
| Size | 1.7 inches, 27.3 x 32.6 mm (~17.5% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 128 x 160 pixels (~121 ppi pixel density) |
| Memory | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 1000 entries |
| Call records | 20 received, dialed and missed calls |
| Internal | 4 MB |
| Camera | |
| No | |
| Sound | |
| Alert types | Vibration; Polyphonic(16) ringtones |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | No |
| Comms | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| GPS | No |
| Radio | No |
| USB | Yes |
| Features | |
| Messaging | SMS |
| Browser | WAP |
| Games | No |
| Java | No |
| Some notable Feat | - Predictive text input - Reminder |
| Battery | |
| Li-Ion 850 mAh battery | |
| Stand-by | Up to 166 h |
| Talk time | Up to 4 h |
| Misc | |
| Colors | Silver |
No comments:
Post a Comment