Sharp GX25/GZ200
| Specifications | |
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | No |
| Launch | |
| Announced | 2004, 3Q |
| Status | Discontinued |
| Body | |
| Dimensions | 92 x 46 x 23.5 mm (3.62 x 1.81 x 0.93 in) |
| Weight | 90 g (3.17 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| Display | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Resolution | 320 x 240 pixels |
| Resolution | - Static and animated(GIF) wallpapers |
| Memory | |
| Card slot | No |
| Phonebook | 500 x 8 fields, Photo call |
| Call records | 10 dialed, 10 received, 10 missed calls |
| Call records | - 2.1 MB memory for gallery - 0.8 MB memory for MMS - 200 short messages |
| Camera | |
| Primary | VGA, 640 x 480 pixels, LED flash |
| Video | Yes |
| Secondary | No |
| Sound | |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic ringtones, composer |
| Loudspeaker | No |
| 3.5mm jack | No |
| Comms | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | v1.1 |
| GPS | No |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| Features | |
| Messaging | SMS, EMS, MMS, Email |
| Browser | WAP |
| Games | Yes + downloadable |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| Some notable Feat | - Predictive text input - Organizer - Voice memo |
| Battery | |
| Li-Ion 780 mAh battery | |
| Stand-by | Up to 250 h |
| Talk time | Up to 3 h 30 min |
No comments:
Post a Comment